جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 55430
  تاریخ انتشار : 21 تیر 1393 13:16
  تعداد بازدید : 463

  ابراز نگرانی یک مقام قضایی از رشد نرخ جرم در کشور

  دادستان عمومی و انقلاب کرمان گفت: در زمینه پیشگیری از وقوع جرم باید کار علمی شود و از کارشناسان مجرب در حوزه جرم شناسی که علل شکل گیری و راه های پیشگیری را می شناسند استفاده کرد.

  یدالله موحد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کویر، با بیان این مطلب گفت: نرخ رشد جرائم در سال های اخیر چند برابر شده است که نسبت به رشد دو برابری جمعیت نگران کننده است.

  دادستان کرمان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد سیاست های کلان قوه قضاییه در امر پیشگیری از وقوع جرم، گفت: در زمینه پیشگیری از وقوع جرم باید کار علمی شود و از کارشناسان مجرب در حوزه جرم شناسی که علل شکل گیری و راه های پیشگیری را می شناسند استفاده کرد.

  موحد ادامه داد: با تشکیل سازمان پیشگیری از وقوع جرم در آینده نزدیک و بر اساس ضرورت دینی، اجتماعی و قانونی همه مدیران کشور باید بخشی از مدیریت خود را با رویکرد پیشگیری از وقوع جرم قرار دهند.

  وی بیان کرد: اقدامات در حوزه پیشگیری از وقوع جرم باید علمی و کارشناسی شده صورت پذیرد و نه انتزاعی و بر اساس برآوردهای ذهنی افراد باشد؛ زیرا که معلوم نیست خروجی موثر و اثر بخش حاصل می شود یا خیر؟

  این مقام قضایی اعلام کرد: جرائمی از قبیل سرقت، جرائم علیه اموال غیرمنقول، تصرفات عدوانی و زمین خواری از مشکلات اصلی حوزه قضایی استان کرمان است.

  وی همچنین درباره آموزش حقوقی کارکنان گفت: آموزشی می تواند موثر و اثربخش باشد که هدفمند و مرتبط با پیشگیری از یک جرم خاص باشد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28606166
اکنون :
3