جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 55249
  تاریخ انتشار : 18 تیر 1393 13:14
  تعداد بازدید : 445

  رییس کل دادگستری استان کرمان خبر داد

  تشکیل سازمان پیشگیری از وقوع جرم در آینده ای نزدیک

  رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: قانون تشکیل سازمان پیشگیری از وقوع جرم در مجلس شورای اسلامی تصویب شده و مراحل پایانی خود را برای تصویب نهایی در مجمع تشخیص مصلحت نظام می گذراند.

  حجت الاسلام والمسلمین علی توکلی در گفت وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کویر، با اعلام این مطلب گفت: در صورت تصویب تشکیل این سازمان در مجمع همه ادارات زیربط در امر پیشگیری صاحب نقش و تاثیر خواهند بود و مدیران مرتبط موظف اند در زمینه پیشگیری از وقوع جرم اقدامات قانونی خود را انجام دهند.

  وی ابراز امیدواری کرد که با شروع بکار سازمان پیشگیری از وقوع جرم، شاهد تحول جدیدتری در حوزه پیشگیری از وقوع جرم در سطح استان باشیم.

  وی ضمن تقدیر از اقدامات و تصویب مصوبات صورت گرفته در جلسات شورای پیشگیری از وقوع جرم استان از سوی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان، بیان کرد: این معاونت باید پیگیری کند تا مصوبات جلسات این شورا حالت اجرایی پیدا کنند و مصوباتی از جمله در حوزه خانواده و تصادفات بنا بر ضرورت در اولویت قرار گیرند و خروجی فعالیت ها و اقدامات گزارش داده شود.

  وی اظهار کرد: ضرورت دارد یکسری آموزش ها در جهت افزایش اطلاعات حقوقی متناسب با حوزه کاری و فعالیت پرسنل ادارات مختلف برگزار شود.

  توکلی در بخش دیگری از سخنان با طرح این پرسش که چرا در ماه رمضان جرائم کاهش می یابد، افزود: آیا ایجاد فضای معنوی در بعد از ماه رمضان امکان ندارد؟

  وی با اشاره به اینکه مسلماً برنامه هایی که در این ماه به صورت علنی و رسمی برگزار می شود، بی تاثیر در کاهش جرائم نیست، افزود: آیا نمی توان همین دلایل و اقداماتی که در ماه مبارک رمضان باعث کاهش معظلات اجتماعی شده است در سایر ماه های سال، جاری و ساری کرد؟  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28160164
اکنون :
18