جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 55179
  تاریخ انتشار : 17 تیر 1393 15:0
  تعداد بازدید : 575

  سفیر کشورمان در عشق‌آباد:

  دلیل فوت زندانی ایرانی شکنجه نبوده است

  سفیر ایران در عشق آباد درباره آخرین وضعیت ایرانی فوت شده در ترکمنستان گفت: جنازه این فرد پس از طی کردن مراحل اداری خود به تهران منتقل شد.

  محمدرضا هاشمی گلپایگانی، سفیر ایران در عشق آباد در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خارجی دانشجویان ایران (ایسنا)، با اعلام این مطلب درباره انتقادات مطرح شده نسبت به برخوردهای صورت گرفته با این فرد اظهار کرد: این گونه نبوده که این فرد در زندان شکنجه شده باشد و یا از محرومیت ویژه ای برخوردار باشد.

  او گفت: در مجموع شرایط زندان های ترکمنستان نامناسب است، بهداشت زندان و دیگر امکانات آن محدود است اما درباره این فرد مسأله شکنجه و یا آزار و اذیت مطرح نبوده است.

  گلپایگانی با بیان این که او و سرکنسول سفارت ایران مرتب از زندان ها و وضعیت ایرانی های زندانی در این کشور بازدید می کند، افزود: در صحبت هایی که با آن ها داشته ایم موضوعی درخصوص ضرب و جرح مطرح نشده است.

  وی با بیان این که وضعیت بیمارستان ها در این کشور در مقایسه با ایران مناسب نیست، گفت: نوع طبابت و وضعیت پزشکی مطلوب نیست و اگر فردی بیماری حادی داشته باشد باید به سرعت به ایران منتقل شود و طبابت به نحوی که امیدوارکننده باشد در اینجا انجام نمی شود.

  سفیر ایران در ترکمنستان در عین حال تأکید کرد: جنازه این تبعه ایرانی پس از انجام مقدمات مربوط به امور اداری به ایران منتقل شده است. مقررات کشورها با یکدیگر تفاوت دارند و تسامح و تأمل غیرضروری در رابطه با انتقال جسد وی صورت نگرفته است.

  به گزارش ایسنا، پیش از این اخباری در رابطه با مرگ همایون نوروزی یکی از راننده های ایرانی زندانی شده در زندان ماری ترکمنستان منتشر شده بود و منابع رسانه ای اعلام کرده بودند که وی به دلیل شرایط بد زندان فوت کرده است و مقامات زندان به منظور آزار و اذیت بقیه زندانیان ایرانی حتی حاضر نشده اند اقدام به جابه جایی بدن متوفی از زندان کنند.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28160540
اکنون :
34