جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 55151
  تاریخ انتشار : 17 تیر 1393 13:33
  تعداد بازدید : 378

  انتقاد دبیر شورای داروسازی از حذف حق فنی بدون نظرخواهی از وزارت بهداشت

  دبیر شورای آموزش داروسازی و تخصصی وزارت بهداشت ابطال مصوبه تعرفه های داروسازان را از سوی دیوان عدالت اداری را امری غیرکارشناسی دانست و گفت: حذف تعرفه های حق فنی، اجحاف به این رشته و تمام فعالان حوزه داروسازیست.

  دکتر حمید اکبری در گفت وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به اینکه تصمیم گیری در رابطه با ابطال مصوبه تعرفه های داروسازی باید با استفاده از نظر مراجع ذی ربط مانند وزارت بهداشت و انجمن صنفی داروسازان انجام شود، اظهارکرد: این مصوبه در سال های اخیر معتبر بوده و با توجه به واقعیت های موجود در جامعه اجرا شده است. بنابراین امیدوارم با استفاده از نظر کارشناسان و تصمیم گیری دقیق تر، این تصمیم اخیر دیوان اصلاح شود.

  وی با اشاره به اینکه عدم ارائه خدمت از سوی داروسازان در داروخانه ها اظهارنظری کاملا غیرتخصصی است، تصریح کرد: مگر می شود داروخانه ای خدمت ارائه ندهد، در حالی که حضور دکتر داروساز در داروخانه ها الزامیست و این داروسازان مشاوره های دارویی به مردم می دهند.

  به گفته دبیر شورای آموزش داروسازی و تخصصی، حضور داروساز در داروخانه ها برای ارائه مشاوره های دارویی الزامی است. مگر اینکه کسانی که مصوبه تعرفه های حق فنی را لغو کرده اند، معتقد باشند به حضور داروساز در داروخانه نیازی نیست.

  وی با اشاره به اینکه داروسازان همواره آماده ارائه مشاوره های دارویی به مردم هستند، گفت: اگر مردم از این مشاوره های دارویی استفاده نمی کنند، ایرادی به داروسازان وارد نیست، حضور داروساز و ارائه خدمات دارویی و مشاوره دلیل کافی است برای آنکه حق دریافت تعرفه داروسازی به عنوان حق فنی را داشته باشد.

  اکبری در خاتمه با بیان اینکه وزارت بهداشت در حال جمع کردن مدارک و دلایل کارشناسی در این زمینه است و از طریق مراجع قانونی اقدام خواهد کرد، ابراز امیدواری کرد این مساله به زودی حل و فصل شده و مصوبه حق فنی داروسازان اصلاح و اجرا شود.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28149723
اکنون :
12