جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27202
  تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1392 12:15
  تعداد بازدید : 525

  لاهوتی با تاکید براجرای شفاف قانون:

  دلالان را می توان با اخذ مالیات از خانه های خالی دور زد

  سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه اخذ مالیات از خانه های خالی دست دلالان را تا حدودی از بازار مسکن و اجاره بها کوتاه می کند گفت:باید توجه داشت که قانون اخذ مالیات از خانه های خالی به گونه ای اجرا شود که سرمایه گذاران در بخش مسکن انگیزه خود را برای تولید از دست ندهند.

  مهرداد بائوج لاهوتي گفت: در قانون اخذ مالیات از خانه های خالی باید همزمان با موضوع اعمال مالیات براین خانه ها، به معافیت های مالیاتی تشویق کننده در قانون نیز توجه شود.

  نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی افزود :در قانون اخذ مالیات از خانه های خالی ، معافیت های مالیاتی نیز پیش بینی شده که مالکان خانه های خالی را تشویق کند با اجاره دادن خانه های خود،  علاوه بر کسب درآمد از پرداخت مالیات نیز معاف شوند.

  لاهوتی افزود: مسکن  در کشور ما کالای سرمایه ای است لذا با اهمیت دادن به انگیزه و منافع تولیدکنندگان  و تشویق آنها برای ادامه تولید مسکن باید  تعادل در بازار عرضه وتقاضای برقرار کرد.

  سخنگوی کمیسون عمران  مجلس افزود:این قانون می تواند در اجاره دادن خانه های خالی ، توسط مالکانی که چند واحد مسکونی خالی دارند و از لحاظ مالی غنی هستند نیز موثر باشد.

  لاهوتی در خصوص انبوه سازانی که به قصد فروش، مسکن تولید می کنند گفت: نباید کاری کنیم که از انگیزه این افراد برای سرمایه گذاری در ساخت وساز مسکن کاسته شود چراکه برخی از این انبوه سازان  در دوران رکود بازار، نمی توانند خانه هایشان را بفروشند.

  عضوکمیسیون عمران مجلس  خاطرنشان کرد:اگر قانون اخذ مالیات از خانه های خالی به درستی  اجرای شود می تواند دست  دلالان و سود جویان را از بازار مسکن و اجاره بها کوتاه کند.

   

  به نقل از:

  http://www.icana.ir/


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
53