جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27192
  تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1392 10:51
  تعداد بازدید : 666

  مخالفت روسیه با پیش نویس قطعنامه علیه سوریه

  معاون نماینده روسیه در سازمان ملل متحد با انتقاد از پیش نویس قطعنامه علیه سوریه، گفت: ما به این طرح نابودکننده در سازمان ملل متحد نیازی نداریم.

   آلکساندر پانکین، معاون نماینده روسیه در سازمان ملل متحد گفت: هیأت نمایندگی روسیه تأسف خود را نسبت به پیش‌نویس قطعنامه بسیار زیانبار و نابودکننده سوریه اعلام می‌کند. نویسندگان این پیش‌نویس مسلما به راه‌های سیاسی حل بحران سوریه فکر نکردند و اوضاع فعلی در سوریه را نادیده گرفته‌اند.

   

  وی گفت: در حقیقت هدف پیش‌نویس تلاش برای جایگزین کردن دولت قانونی سوریه و تمرکز بر روی اهداف بسیار کوتاه سیاسی است.

   

  این پیش‌نویس ائتلاف ملی را تنها نماینده مشروع مردم سوریه می داند و زمینه را برای انتقال نمایندگی سوریه به این گروه در عرصه‌های بین المللی فراهم می‌کند.

  این مسأله فقط مخالفان را ترغیب می کند تا به اقدامات مسلحانه خود برای جایگزین شدن رژیم سوریه ادامه دهند.

   

  این نماینده روسیه در سازمان ملل متحد گفت: تصمیم اتحادیه عرب و استقبال از مخالفان در حقیقت ترغیب آن‌ها است. اوضاع این منطقه در این پیش‌نویس لحاظ نشده است.

   

  وی تصریح کرد: پیش‌نویس این قطعنامه، اصول مورد قبول جهانی در خصوص کمک‌های بشردوستانه و حاکمیت مستقل سوریه را نادیده گرفته است. این سند همانند قطعنامه‌های سال 2012 مجمع عمومی سازمان ملل متحد یک‌طرفه است و مسئولیت کامل تحولات فاجعه بار در سوریه را بر دوش دولت این کشور قرار داده است. این برخلاف واقعیت‌هایی است که سازمان‌های بین‌المللی در خصوص اقدامات غیرقانونی مخالفان از جمله اقدامات تروریستی اذعان کرده‌اند. همچنین در این پیش‌نویس به حمایت‌های مالی و مسلحانه خارجی‌ها از مخالفان کاملا بی‌اعتنایی شده است. بدتر شدن اوضاع حقوق بشر در سوریه فقط به گردن دولت این کشور افتاده است.

   

   

   

  نماینده روسیه در سازمان ملل متحد گفت: دولت سوریه با گروه‌های مسلح با نام ارتش آزاد سوریه و تروریست‌های شامل القاعده روبرو است. هدف این پیش‌نویس پایان فوری خشونت‌ها نیست.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
66