جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27187
  تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1392 10:12
  تعداد بازدید : 554

  ناوی پیلای پایان خشونت های مخالفان سوری را خواستار شد

  کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل طی بیانیه ای اقدام وحشیانه فرمانده مخالف سوری را محکوم کرد و از گروه های مخالف سوریه خواست تا به جنایات خود پایان دهند.

   telegraph-19.jpg

  ناوی پیلای کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل در ژنو، گفت: این فیلم ویدئویی که نشان می‌دهد یکی از فرماندهان مخالف در سوریه قلب یک سرباز دولت را در آورده و آن را گاز می‌زند، به معنای واقعی یک اقدام جنایتکارانه و بی‌رحمانه است و باید به‌عنوان جرایم جنگی مورد بررسی قرار گیرد.

   

  پیلای در ادامه هشدار داد که قطعه‌قطعه کردن اجساد در جنگ‌ها جزو جرایم جنگی است و گروه‌های مخالف در سوریه باید تمام توان خود را برای پایان این جنایات بکار گیرند.

   

  کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل همچنین گفت: این حادثه و دیگر موارد نقض جدی حقوق بشر از سوی مبارزان مخالف، همچون شکنجه و کشتارهای دسته‌جمعی باید مورد بررسی قرار گیرد و عاملان مسوول دانسته شوند.

   

  بر اساس گزارش پایگاه خبری سازمان ملل، خانم پیلای ابراز تاسف کرد که علی‌رغم درخواست‌های مکرر برای رسیدگی به خشونت‌ و بدرفتاری‌های نیروی‌های مخالف در سوریه،‌ این افراد هنوز مورد عفو قرار می‌گیرند و شورای امنیت باید در این مساله مداخله کند.

   

  از سال 2011 که درگیری میان دولت و نیروهای مخالف در سوریه آغاز شد، تاکنون حدود 70 هزار نفر کشته شده و بیش از 8 میلیون نفر آسیب‌های جدی دیده‌اند و نیازمند فوری کمک‌های بشردوستانه هستند.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
50