جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27106
  تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1392 15:17
  تعداد بازدید : 544

  پورابراهیمی خبر داد:

  تهیه استفساریه برای حل مشکل پالایشگاه های غیر دولتی

  عضو شورای عالی بورس از تهیه استفساریه و ماده واحده قانونی برای حل مشکل پالایشگاه های غیردولتی خبر داد و گفت: تصمیم منطقی درخصوص واریز 26 درصد از درآمد پالایشگاه های غیر دولتی به صندوق توسعه ملی گرفته می شود.

  18[1]-1.jpg

  محمدرضا پورابراهیمی - نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس - در مورد تصمیم روز گذشته مجلس مبنی بر الزام پالایشگاه‌های غیر دولتی به پرداخت 26 درصد درآمد خود به صندوق توسعه ملی گفت: در جلسه روز گذشته تاکید بر مستثنی بودن پالایشگاه‌های غیر دولتی از پرداخت سهم 26 درصدی به صندوق توسعه ملی باعث ایجاد حساسیت توسط مجلس شد. ولی به این معنی آن نیست که پالایشگاه‌ها باید 26 درصد از درآمد خود را به صندوق توسعه ملی اختصاص دهند.

   

  وی افزود: به این ترتیب در جلسه علنی روز گذشته مجلس مصوب نکرد که شرکت‌های بخش خصوصی و پالایشگاه‌های غیر دولتی باید 26 درصد از درآمد خود را به صندوق توسعه ملی پرداخت کنند بلکه مجلس مستثنی نشدن آن ها را تصویب کرد.

   

  عضو شورای عالی بورس خاطرنشان کرد: پیشنهاد کمیسیون اقتصادی مجلس این است که استفساریه‌ای از طرف پالایشگاه‌های مشمول تهیه شده و به هیات رییسه مجلس ارائه شود تا مشخص شود که پالایشگاه‌های غیر دولتی مشمول این قانون می‌شوند یا نه.

   

  به گفته پورابراهیمی در صورت مثبت بودن نظر مجلس شرکت‌ها و پالایشگاه‌های غیردولتی از پرداخت سهم 26 درصدی از درآمد خود به صندوق توسعه ملی معاف هستند. در غیر این صورت و در صورت مشمول شدن ماده واحده قانونی برای این موضوع تهیه می شود.

   

  نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این‌که مجلس صراحتا الزام پالایشگاه‌های غیر دولتی به پرداخت 26 درصد از درآمد خود را به صندوق تصویب نکرد، گفت: با تهیه این استفساریه مشخص می‌شود که پالایشگاه‌های غیر دولتی و حاضر در بورس مشمول این قانون هستند یا نه.

   

  وی ادامه داد: تصویب این قانون در روز گذشته به دو شکل تفسیر می‌شود بنابراین این موضوع باید مورد بررسی قرار گیرد و کمیسیون اقتصادی نیز در تلاش است تا تصمیم منطقی برای آن اتخاذ کند.

   

  در جلسه روز گذشته مجلس شورای اسلامی نمایندگان به لزوم پرداخت 26 درصد از درآمد پالایشگاه‌ها به صندوق توسعه ملی رای دادند که این موضوع باعث منفی شدن سهام پالایشگاه‌ها در بورس تهران و کاهش 500 واحدی شاخص بورس شد.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
59