جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27102
  تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1392 14:42
  تعداد بازدید : 454

  جایگاه سازمانی روابط عمومی ها در دولت های نهم و دهم

  مدیرکل روابط عمومی وزارت دادگستری گفت: با توجه به جایگاه روابط عمومی ها در دستگاه اجرایی به عنوان رابط اصلی دستگاه و افکار عمومی، امروزه به عملکرد این بخش از دستگاه اجرایی به صورت حرفه ای نگاه می شود.

  IMAGE635039580793476562.jpg

  علی عزیزنژاد روشن مدیرکل وزارت دادگستری در گفت‌وگویی درباره جایگاه و شأن روابط عمومی‌ها گفت: از آن‌جا که به روابط عمومی به عنوان یک شغل و حرفه نگاه می‌شود باید عملکرد این بخش از دستگاه‌های اجرایی هم به صورت حرفه‌ای تبیین شود.

   

  وی با تاکید بر این‌که «روابط عمومی وظیفه سنگین تبلیغ و نفوذ در افکار عمومی را دارد» گفت: جایگاه روابط عمومی یک جایگاه دو سویه است و در حقیقت روابط عمومی حلقه ارتباطی بین افکار عمومی و دستگاه اجرایی است.

   

  وی ادامه داد: رابطه دو سویه روابط عمومی‌ها هم می‌تواند روی افکار عمومی تاثیر بگذارد و هم از آن نقش بگیرید؛ بنابراین به صورت سیستماتیک ورودی و تقاضاهای موجود را از جامعه دریافت و پس از بررسی و تبیین این تقاضاها به عنوان تصمیم و خروجی دستگاه اجرایی به خواسته‌های موجود پاسخ می‌دهد که توجه به این تعامل دوسویه بین دستگاه اجرایی و افکار عمومی می‌تواند چشم‌انداز روشنی از تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها را برای مسوولان ذی‌ربط فراهم کند.

   

  مدیرکل روابط عمومی وزارت دادگستری که پایگاه اطلاع‌رسانی دولت گفت‌وگو می‌کرد، به مهمترین وظیفه روابط عمومی‌ها که اطلاع‌رسانی شفاف از عملکرد دستگاه اجرایی است اشاره کرد و گفت: برای اطلاع‌رسانی، داشتن رابطه تنگاتنگ همراه با حسن تفاهم با رسانه بسیار اهمیت دارد و چنانچه این تعامل دوطرفه باشد مسوولان روابط عمومی در معرفی و پیشبرد کارها موفق‌تر عمل خواهند کرد.

   

  وی تصریح کرد: اگر این ارتباط دوسویه به درستی تبیین و به آن عمل شود تحقق اهداف مورد نظر آسان‌تر خواهد بود.

   

  وی با تمجید از تلاش‌های صورت گرفته در دولت خدمتگزار در جهت ارتقاء جایگاه روابط عمومی‌ها اظهار کرد: این اقدام در پیشبرد کارها و حرفه‌ای‌تر عمل کردن به آن‌ها تاثیر بسیار خوبی داشته است.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
30