جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27094
  تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1392 14:7
  تعداد بازدید : 497

  نمایندگان پارلمان کویت استیضاح 2 وزیر کابینه را خواستار شدند

  در راستای اعمال فشار بر دولت کویت، نمایندگان پارلمان این کشور درخواست خود را مبنی بر استیضاح دو وزیر نفت و کشور ارائه دادند.

  aljazeera6-14.jpg

   به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، سعدون حماد، ناصر المری و یعقوب الصانع، سه نماینده پارلمان کویت با اعلام اینکه درخواست خود را برای استیضاح هانی حسین، وزیر نفت کویت ارائه داده‌اند، اعلام کردند که این درخواست آنها در خصوص پرداخت غرامت 2 / 2 میلیارد دلاری است که شرکت دولتی صنایع پتروشیمی به شرکت داو کیمیکال پرداخت کرده است.

   

  این نمایندگان همچنین وزیر نفت را به موافقت با معامله با رژیم صهیونیستی، فروش مشروبات الکلی در پمپ‌های بنزین کویتی در اروپا و ارتقای غیرقانونی کارمندان متهم کردند.

   

  بر اساس نظام پارلمانی، درخواست برای استیضاح دو هفته بعد مورد بررسی قرار می‌گیرد و این امکان وجود دارد که درخواست استیضاح به دادن رای عدم اعتماد به وزیر و در نتیجه استعفای وی بینجامد.

   

  این درخواست نمایندگان در پارلمان کنونی کویت که در دسامبر با وجود تحریم مخالفان انتخاب شد، نخستین درخواست استیضاح به شمار می‌آید.

   

  در عین حال دو نماینده دیگر نیز خواهان استیضاح شیخ احمد الحمود الصباح، وزیر کشور کویت به اتهام نقض قانون اساسی، عدم همکاری با پارلمان و اجرا نکردن احکام قضایی شدند.

   

  مصطفی الشمالی، وزیر دارایی کویت در مه بعد از نشست پارلمانی مجبور شد که استعفا کند اما وی در دولت کنونی انتخاب شد در حالی که در سال 2011 دولت به دنبال اعمال فشار نمایندگان و مردم استعفا کرد.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
26