جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27093
  تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1392 13:55
  تعداد بازدید : 578

  45 واحد آلاینده در لرستان وجود دارد

  مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: صنایع آلاینده استان در سال 91 به 45 مورد کاهش یافته است.

  21528.jpg

  محمدحسین بازیگر با بیان این مطلب افزود: در سال 89 صنایع آلاینده استان 88 مورد بود که در سال 90 به 65 و سال 91 به 45 آلاینده کاهش پیدا کرد.

   

  وی اضافه کرد: فعالیت‏‎های عمرانی به شرط رعایت قانون و ملاحظات زیست محیطی باید تمام تأثیراتی را که بر محیط زیست می‎گذارد را تعیین و برای کاهش دادن مضرات آن طرح ارائه دهند و برای جبران این آسیب‎ها بودجه لازم را در این پروژه‎ها لحاظ کنند.

   

  این مقام مسوول با اشاره به کارخانه فروآلیاژ ازنا تصریح کرد: در سازمان معاونتی به عنوان نظارت و پایش وجود دارد که وظیفه آن نظارت و بازرسی کار صنایع بوده و با بررسی‎های آن 2 کوره از کارخانه فروآلیاژ به علت آلودگی در فروردین امسال تعطیل شده است.

   

  بازگیر با بیان اینکه هرجا که بتوانیم با آلودگی‎ها برخورد می‎کنیم، ادامه داد: این کارخانه تا رفع بخارگیری نشود اجازه فعالیت ندارد و البته باید دستگاه قضایی با سازمان همکاری لازم را داشته باشد.

   

  وی با اشاره به آلودگی رودخانه‎ها متذکر شد: ریختن عوامل زیادی همچون فاضلاب‎ها، پسماندها، پساب کارخانه‎،کودها و سموم به رودخانه‎ها در آلودگی آنها مؤثر است که با نظارت محیط زیست، آب منطقه‎ای و مطالعاتی که در این زمینه شده، قصد کاهش این آلودگی‎ها را داریم؛ البته باید فرهنگ‎سازی نیز صورت گیرد.

   

  این مقام مسوول در مورد طرح پالایشگاه پلدختر ادامه داد: این طرح مشکل زیست‎محیطی ندارد و مقداری روی آن کار شده که به خاطر نداشتن متولی و شخصی که پیگیر موضوع باشد، همچنان با رکود مواجه شده است.

   

  بازگیر افزود: برای استقرار هیچ واحد صنعتی در استان از نظر آب، خاک و انرژی مشکلی وجود ندارد تنها بدسلیقه‎ای‎هاست که مشکل‎آفرین شده و باید کارشناسی شوند.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
43