جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27091
  تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1392 13:51
  تعداد بازدید : 497

  برداشت از حساب های بانکی شایع ترین جرم در فضای مجازی ایلام

  رییس پلیس فضای مجازی، تولید و تبادل اطلاعات ایلام گفت: برداشت از حساب های بانکی شایع ترین نوع جرم در فضای مجازی استان است که با وجود هشدارهای پلیس باز برخی گرفتار دام کلاهبرداران می شوند.

  192-17.jpg

  سرگرد علی عباس کسانی  با بیان این مطلب اظهار کرد: کلاهبرداران در این شیوه با ترفندهای خاص و با اخذ شماره حساب، شماره کارت و کلمه عبور از طعمه‌های خود در یک فرصت مناسب اقدام به برداشتن پول از حساب‌های آنها می‌کنند.

   

  وی با بیان اینکه با وجود هشدارهای مختلف باز هم شاهد اینگونه کلاهبرداری‌های اینترنتی هستیم، افزود: متأسفانه برخی افراد به طمع به دست آوردن پول فریب کلاهبرداران را می‌خورند.

   

  کسانی خاطرنشان کرد: مردم با دقت و مراقب‌های لازم می‌توانند از خیلی دردسرها و مشکلات فضای مجازی، بخصوص کلاهبرداری از حساب بانکی جلوگیری کنند که این مهم نیازمند توجه جدی است.

   

  رییس پلیس فتای ایلام بار دیگر از شهروندان دارنده حساب‌های عابربانک هستند خواست فریب این افراد را نخورده و به هیچ وجه رمز عبور کارت خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.

   

  وی با اشاره به اینکه سایت‌های معتبر دارای امنیت هستند، تصریح کرد: افراد در خریدهای مجازی از طریق اینترنت باید مراقب سایت‌های جعلی باشند.

   

  وی اضافه کرد: با توجه به این­که تمایل به استفاده از نرم‌افزارهای بانکداری رشد بسیار سریعی داشته است، رعایت نکات امنیتی و اقدامات احتیاطی جهت پیشگیری از کلاهبرداری از حساب‌های بانکی، لازم و ضروری است.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
80