جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27089
  تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1392 13:47
  تعداد بازدید : 533

  حبس؛ مجازات نظامیانی که در انتخابات دخالت کنند

  دادستان قضایی نیروهای مسلح ایلام گفت: عضویت نیروهای مسلح در احزاب و مداخله در انتخابات موجب ایجاد اختلاف در بین نیروهای مسلح می شود.

  Multimedia_pics_1390_4_Legal_8.jpg

  فریدون شرفیانی اظهار کرد: مهم‌ترین وظیفه نیرو های مسلح در هر کشوری، تامین امنیت است که این مهم زمانی محقق خواهد شد که وحدت، انسجام و یکپارچگی در نیروهای مسلح حاکم باشد.

   

  وی تاکید کرد: عضویت نیروهای مسلح در احزاب، شرکت در دسته‌بندی‌ها و مناقشات سیاسی، تبلیغات و مداخله در انتخابات موجب ایجاد اختلاف در بین نیروهای مسلح می‌شود، بنابراین به‌شدت با این گونه موارد برخورد می‌شود.

   

  وی با اشاره به این که قانون‌ستیزی مصداق بارز ولایت ستیزی است، خاطرنشان کرد: بنابر دستور فرماندهی کل قوا، عضویت یا وابستگی در احزاب یا گروه‌های سیاسی ممنوع و با آن‌ها برخود قانونی خواهد شد.

   

  شرفیانی ادامه داد: طبق قانون هر شخصی از کارکنان نیروهای مسلح که در مناقشات سیاسی و تبلیغات انتخاباتی عضو شود یا دخالت کند به 6 ماه تا 3 سال حبس محکوم خواهد شد.

   

  دادستان قضایی نیرو های مسلح استان با اشاره به این که رعایت قانون بهترین شاخص برای سلامت انتخابات است، گفت: اگر کاندیداها قانون را سرلوحه برنامه‌ها و تبلیغات خود قرار دهند، شاهد انتخاباتی سالم و به‌دور از هر گونه حاشیه خواهیم بود.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
22