جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27088
  تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1392 13:41
  تعداد بازدید : 498

  دلیل توقف چند روزه صادرات سنگ آهن از زبان رئیس گمرک

  رییس کل گمرک از ارزش گذاری و محاسبه یکسان قیمت و عوارض کالاها در تمامی گمرک ها خبر داد

  88-15.jpg

  عباس معمارنژاد  اظهار کرد: هیچ تفاوتی در قیمت‌گذاری کالا در گمرک‌ها نیست و تمام کالاها با ارز مبادلاتی 2450 تومانی ارزش گذاری می‌شوند.

  وی درباره بخش‌نامه عوارض صادرات سنگ آهن توضیح داد: 25 آذر سال گذشته بخش نامه وضع عوارض 40درصدی روی صادرات سنگ آهن در سایت گمرک برای اطلاع رسانی قرار گرفت. این بخش نامه به عنوان محدودیت‌های صادراتی شناخته می‌شود.

  رییس کل گمرک ادامه داد: تفسیری که گمرک از این بخشنامه در مورد سنگ آهن کرده بود به این ترتیب بود که سنگ دانه نیز مشمول بخشنامه می‌شود اما سازمان توسعه تجارت اعلام کرد سنگ دانه جزو بخش نامه به حساب نمی‌آید.

  معمارنژاد تصریح کرد: به دلیل این تفاوت تفسیر مشکلاتی در 10 تا یک ماه گذشته برای صادرکنندگان به وجود آمد.

  وی بیان کرد: در حال حاضر سازمان توسعه تجارت و صادرکنندگان در حال مذاکره هستند تا به یک نتیجه برسند و باید سازمان توسعه تجارت به طور شفاف به ما اعلام کند که آیا سنگ دانه جزو بخش نامه قرار می‌گیرد یا نه.

   در تازه ترین اظهارنظر دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ‌آهن گفته که طبق توافقات انجام شده قرار است تا ساعت 12 روز سه‌شنبه (امروز) بخشنامه مربوط به دریافت عوارض 40 درصدی از صادرات سنگ‌آهن لغو شود.

  محمد حبیبی توضیح داده که در جلسه دیروز انجمن با نمایندگان گمرک، سازمان توسعه تجارت و وزارت صنعت، معدن و تجارت توافق شد تا ساعت 12 امروز بخشنامه مربوط به اخذ عوارض 40 درصدی از صادرات سنگ‌آهن دانه‌بندی به صورت موقت لغو شود.

  به گفته وی قرار است نقشه راهی با توافق بین ذی‌نفعان در زمینه صادرات سنگ‌آهن تدوین شود.

   

  واردات روغن و شکر به مجوز بهداشت و استاندارد نیاز دارد

   

  رییس کل گمرک بیان کرد: شکر و روغن و هر کالایی که وارد کشور می‌شود باید ثبت سفارش یا یکی از برگه‌های قرنطینه، بهداشت و فنی را داشته باشد.

  معمارنژاد ادامه داد: روغن و شکر مجوز بهداشت و استاندارد را لازم دارند و اگر مشکلی در تامین ارز یا ثبت سفارش و قرنطینه و بهداشت نداشته باشند ترخیص می‌شوند.

   

  واردکنندگان دارو از اختصاص ارز و قیمت گذاری آن اطلاعی ندارند

   

  وی درباره دارو گفت: با ترخیص هیچ کالایی مشکل نداریم به شرط این‌که تمام مجوزها و ثبت سفارش آن‌ها آماده باشد. در مورد دارو نیز می توان گفت به دلیل این‌که واردکنندگان آن اطلاعی از اختصاص ارز و قیمت گذاری آن ندارند حاضر به ترخیص دارو نیستند.

  رییس کل گمرک تصریح کرد: در حال حاضر واردکنندگان نمی دانند قیمت گذاری دارو با ارز مرجع صورت می‌گیرد یا مبادلاتی یا آزاد.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
31