جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27082
  تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1392 12:51
  تعداد بازدید : 579

  همکاری اف بی آی و بانک ها برای مبارزه با حملات سایبری

  پلیس فدرال آمریکا همکاری نزدیک با بانک ها را برای مبارزه با حملات سایبری ضروری دانست.

  google-15.jpg

  ریچارد مک‌فیلی، از مقامات بلندپایه پلیس فدرال آمریکا در این خصوص گفت: در این راستا افسران امنیتی بانک‌ها و دیگر افراد فعال در این زمینه را در 40 دفتر خود در سراسر آمریکا گردهم آوردیم تا در یک ویدئو کنفرانس محرمانه شرکت کنند.

   

  وی تصریح کرد: این ویدئو کنفرانس یک روزه بخشی از تلاش گسترده‌تر پلیس فدرال آمریکا برای ارتباط با قربانیان حملات سایبری بوده است که برخی از آنها تصور می‌کنند همکاری با اف‌بی‌آی می‌تواند به حسا‌س‌تر شدن رسانه‌ها و سرمایه‌گذاران به بانک‌های آنها منتهی شود.

   

  او افزود: ما پس از حملات گسترده اخیر شیوه عملکرد خود را برای مقابله با حملات سایبری تغییر داده‌ایم.

   

  به گزارش رویترز، این اظهارات در حالی صورت می‌گیرد که طی ماه‌های گذشته بانک‌های آمریکا به طور گسترده مورد حملات سایبری قرار گرفته‌اند و دولت آمریکا هکرهای چینی را مسوول این حملات می‌داند.

  در این راستا چندی پیش چین و آمریکا توافق کردند تا کارگروهی برای بررسی مشکلات سایبری بین دو کشور ایجاد شود.

  به گزارش ایسنا، حملات سایبری اخیر به وب‌سایت‌های آمریکایی که انگشت اتهام را به سمت چینی‌ها نشانه رفت و گسترش اعتراضات در این خصوص، باعث شد تا دو کشور برای بررسی این موضوع با تشکیل کارگروهی دوجانبه موافقت کنند.

  جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا که در یک سفر کاری در چین به سر می‌برد، از پکن اعلام کرد که دو کشور برای تشکیل این گروه اعلام آمادگی کرده و در خصوص آن به توافق رسیدند.

  وی پس از دیدار با وانگ یی، وزیر امور خارجه چین گفت: در دنیای مدرن امروزی امنیتی سایبری بخش مالی، بانک‌ها، نقل و انتقالات مالی و بسیاری دیگر از بخش‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد و برای ما واضح است که هر کشوری تلاش‌ می‌کند تا در این خصوص از شهروندان خود، حقوق خود و زیرساخت‌های خود محافظت کند.

   

  به گزارش خبرگزاری رویترز، پیشتر وزیر امور خارجه چین درخواست کرده بود تا تلاش مشترکی از سوی دولت‌های آمریکا و چین برای افزایش امنیت در فضای مجازی صورت بگیرد.

  وی تصریح کرده بود که آمریکا و چین باید برای افزایش اعتماد دوجانبه در این زمینه با یکدیگر همکاری نزدیک‌تری داشته باشند.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
11