جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27081
  تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1392 12:47
  تعداد بازدید : 615

  مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی:

  معافیت مالیاتی بنادر باعث افزایش صادرات غیرنفتی می شود

  مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه معافیت مالیاتی بنادر باعث افزایش صادرات غیرنفتی می شود گفت: ۳۰ هزار کیلومتر مربع نوار ساحلی در کشور وجود دارد که می تواند مبنای تولید ثروت قرار گیرد.

   

   

   

   خبرگزاری فارس: معافیت مالیاتی بنادر باعث افزایش صادرات غیرنفتی می‌شود

  عطا‌ءالله صدر در بیست و یکمین نمایش ارگان‌های دریایی اظهار داشت: 30 هزار کیلومتر مربع نوار ساحلی در کشور وجود دارد که می‌تواند مبنای تولید ثروت قرار گیرد اما هنوز به درستی از آن استفاده نشده است.

  وی افزود: معافیت‌های مالیاتی در بنادر می‌تواند باعث افزایش صادرات غیرنفتی شده و همچنین از این طریق باعث افزایش درآمد ملی هم شود چرا که برخی منتقدان معافیت‌ مالیاتی در بنادر معتقدند که این امر باعث کاهش درآمد دولت می‌شود.

  وی اضافه کرد: در حالی که رشد صادرات غیرنفتی در کنار رشد تولید ملی باعث افزایش درآمد ملی می شود این امر باعث افزایش سهم بازار در سطح بین‌المللی می‌شود.

  وی افزود: با افزایش سرمایه‌گذاری در مناطق ساحلی ساختار اقتصادی آنها به طور کلی تغییر پیدا می‌کند و همچنین باعث افزایش حمل‌ونقل بین‌المللی، دریانوردی، تجارت دریایی، فعالیت‌های ترانزیتی، بهره‌برداری از نفت و گاز دریایی، پرورش آبزیان و توسعه گردشگری می‌شود.

  مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: سهم کشور ما از تجارت جهانی و سهم ما از حمل‌ونقل بین‌المللی یک درصد است و این اصلاً مناسب کشوری با این وسعت و با این جمعیت نیست چرا که کشورهایی هستند که با جمعیت کمتر از ما 25 درصد حمل کانتینری دنیا را در اختیار دارد.

  وی افزود: 2.5 میلیون تن ظرفیت بانکرینگ توسط بخش خصوصی ایجاد شده است که اگر بتوانیم این ظرفیت را 50 درصد افزایش دهیم می‌توان 50 درصد سوخت‌رسانی به کشتی‌ها و اقیانوس‌پیماها را در منطقه خلیج‌فارس پوشش داد چرا که سالانه 10 هزار اقیانوس‌پیما از این منطقه عبور می‌کنند.

  صدر گفت: در فروردین ماه سال جاری 6.6 میلیون نفر سفر در سواحل دریایی داشته‌ایم و در واقع توسعه پایدار کشور در گرو توسعه بخش دریا است.

   

  منبع

  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920224000512


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
47