جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27080
  تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1392 12:46
  تعداد بازدید : 551

  ابراز نگرانی معاون اداره کل محیط زیست استان همدان از فعالیت واحدهای سیلیس کوبی

  معاون فنی اداره کل محیط زیست استان همدان از فعالیت واحدهای سیلیس کوبی اظهار نگرانی کرد.

  9599.jpg

  «سیدعادل عربی» گفت: فعالیت واحدهای سیلیس‌کوبی برای مجموعه‌ی محیط زیست از نظر آلودگی‌های زیست محیطی نگران‌کننده است در حالی که راهکارهای فراوانی برای این واحدها ارائه شده اما هم‌چنان برخی واحدها به‌عنوان واحد آلاینده به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

   

  وی اظهار کرد: فعالیت‌های معدنی مغایر ضوابط محیط زیست عنوان مخرب محیط زیست تلقی می‌شوند؛ چراکه این گونه معادن پس از پایان کار باید عمل بهسازی را در محدوده‌ی معدنی انجام دهند این در حالی است که بیشتر معادن فعال در استان بعد از اتمام کار در منطقه عملیات بهسازی انجام نمی‌دهند که این موضوع سبب شده تا به عنوان واحد مخرب محسوب شوند.

   

  معاون فنی اداره‌کل محیط زیست استان همدان تصریح کرد: واحدهای سیلیس‌کوب به‌طور عمده در جاده‌ی ملایر فعال هستند و سبب آلودگی شدید محیط زیست منطقه می‌شوند .

   

  عربی خاطرنشان کرد: در منطقه‌ی سد اکباتان و ارتفاعات اطراف سد و روستاهای آن منطقه فعالیت‌های معدنی غیر مجاز سیلیس سبب تخریب سیمای این منطقه شده است.

   

  وی گفت: از اواخر سال 88 استعلام سازمان صنعت، معدن و تجارت از اداره‌کل حفاظت محیط زیست در خصوص معادن محدود به مناطق تحت مدیریت این اداره‌کل بوده و استعلام دیگر معادن بندرت انجام می‌شود.

   

  معاون فنی اداره‌کل محیط زیست استان همدان افزود: فعالیت برخی معادن در نزدیکی روستاها سبب نارضایتی روستاییان شده است؛ چون تردد کامیون‌ها در این مناطق علاوه بر ایجاد آلایندگی سبب پراکندگی خاک در این مناطق می‌شوند.

   

  عربی ادامه داد: هم‌اکنون بر اساس آمار موجود در مجموعه‌ی صنعت،‌ معدن و تجارت حدود 259 معدن در استان وجود دارد که دو مورد از آنها در مناطق حفاظت شده استان فعالیت می‌کنند که 18 مورد به عنوان واحد آلاینده محسوب می‌شوند.

   

  وی گفت: متولی اصلی امورات معادن مجموعه‌ی صنعت،‌ معدن و تجارت و اداره‌کل منابع طبیعی و محیط زیست استان هستند که باید اقدامات موثرتری در خصوص جلوگیری از تخریبات گسترده‌ی بخش معادن انجام دهند.

   

  معاون فنی اداره‌کل محیط زیست استان همدان تصریح کرد: برابر اصل 50 قانون اساسی همه‌ی افراد جامعه مسوول و غیرمسوول باید خود را حافظ محیط زیست بدانند و نسبت به هر تخریب و آلایندگی زیست محیطی در قالب‌های مختلف زودتر از مجموعه‌ی محیط زیست واکنش نشان دهند.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
34