جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27067
  تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1392 11:11
  تعداد بازدید : 574

  درخواست دیده بان حقوق بشر برای اصلاح پیش نویس قانون اساسی تونس

  دیده بان حقوق بشر از تونس درخواست کرد تا برخی از بندهای پیش نویس قانون اساسی این کشور را که موجب تضعیف حقوق بشر می شود، اصلاح کند.

  33-2.gif

  دیده‌بان حقوق بشر پس از بررسی پیش‌نویس قانون اساسی تونس به منظور ارزیابی میزان تطابق آن با قوانین بین‌المللی حقوق بشر، از مجمع قانونگذاران ملی تونس (NCA) خواست تا برخی مفاد این پیش‌نویس که حقوق بشر را تهدید می‌کند، تغییر دهد.

   

  اریک گلدستین معاون سرپرست خاورمیانه و شمال آفریقا در دیده‌بان حقوق بشر گفت: مجمع قانونگذاران ملی، نقاط تاریک این پیش‌نویس را که ممکن است به دولت اجازه سرکوب و محدود کردن حقوق بشر را بدهد اصلاح کند. چون مردم این کشور برای دستیابی به این آزادی‌ها دست به انقلاب زدند.

   

  این مجمع در 25 آوریل 2013 یک سوم این پیش‌نویس را ارایه دادند و قرار است متن کامل آن در ماه جاری ارایه شده و مجمع به آن رای دهد.

   

  دیده‌بان حقوق بشر همچنین اعلام کرد که علی‌رغم نقاط قوت این پیش‌نویس در مقایسه به نسخه‌های قبلی آن در زمینه‌های حقوق اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، اما نکات نامعلوم زیادی در آن وجود دارد که با تعهدات بین‌المللی این کشور که در قوانین بین‌المللی ذکر شده، همخوانی ندارد.

   

  طبق اصول اولیه حقوق بین‌الملل، قوانین اساسی کشورهای عضو کنوانسیون‌های بین‌المللی باید با مفاد این کنوانسیون‌ها مطابقت داشته باشند، به گونه‌ای که اجرای این قوانین در کشورها تضمین شود.

   

  بر اساس گزارش پایگاه اینترنتی دیده‌بان حقوق بشر، این سازمان در پایان افزایش آزادی‌های سیاسی، آزادی بیان، فعالیت‌های مذهبی و همچنین اصلاح برخی قوانین مربوط به مبارزه با تبعیض نژادی را خواستار شد.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
73